صفحه اصلي
تربیت بدنی
کنکورهای تربیت بدنی
کتب کنکوری
ویدیوهای آموزشی
آزمونهای آزمایشی
کلاسهای کنکور
منابع مطالعاتی
دانلود رایگان
درباره ما
سبد خرید
     شرايط و ضوابط، تاريخ، نحوه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1400
  00/03/23


اطلاعيه درخصوص اعلام شرايط و ضوابط، تاريخ، نحوه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1400

1400/03/23


پيرو اطلاعيه مورخ 1400/3/17، به اطلاع متقاضيان ثبت‌نام و شركت در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1400 مي‌رساند كه ثبت‌نام از روز يکشنبه مورخ 1400/3/23آغاز و تا روز يکشنبه مورخ 1400/3/30 ادامه خواهد يافت. متقاضيانی كه داراي شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هستند مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام نمايند. دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس می‌باشد.

ضمناً به اطلاع متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند که لازم است برای پذیرش در رشته های با آزمون این دانشگاه در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام نمایند. زمان انتخاب رشته برای رشته محلهای با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از سوی این دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد. آن دسته از متقاضیانی که علاقمند به پذیرش در رشته های پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه آزاد اسلامی هستند لازم است از روز یکشنبه مورخ 1400/3/23 به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مذکور مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

شرايط ثبت‌نام‌:

علاقه‌مندان به تحصيل در مقطع كارشناسي ناپيوسته مي‌بايست ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غيرايراني و توضيحات مربوط به سهميه، در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند، می‌توانند منحصراً در يك مجموعه ثبت‌نامی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضي شوند. لازم به توضيح است كه پذيرش در برخی از رشته هاي امتحاني مذكور بدون آزمون و براساس سوابق تحصيلي (معدل تراز شده مقطع كارداني) صورت خواهد پذيرفت.

همه متقاضيان، اعم از اينكه پذيرش در رشته امتحاني آنان با آزمون يا براساس سوابق تحصيلي (بدون آزمون) باشد، لازم است كه مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضيحات اين اطلاعيه در آزمون مذكور ثبت‌نام و انتخاب رشته نمايند. در صورت عدم ثبت‌نام در تاريخ مقرر، پذيرش متقاضي پس از پايان مهلت تعيين شده امكان‌پذير نخواهد بود.

برای ثبت‌نام‌ در این آزمون می بایست اقدام های زیر انجام گیرد:

  • 1-ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور‌ به نشاني: www.sanjesh.org در زمان مقرر (1400/3/23 لغايت 1400/3/30).
  • 2-مطالعه دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته.
  • 3-آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام.
  • 4-خريد کارت اعتباري ثبت نام به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع رساني سازمان و پرداخت مبلغ 680/000 (ششصدو هشتاد هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون.

یادآوری 1: چنانچه علاقه مند به شركت در گزينش رشته هاي تحصيلي موسسات آموزش عالي غير دولتي- غيرانتفاعي باشید، لازم است كه علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ 137/000 (صدوسي و هفت هزار) ريال ديگر نيز براي دوره‌هاي مذكور به صورت اینترنتی اقدام نمايید.

یادآوری2: با توجه به اينكه مقرر گرديده است كه در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون، خدماتي از طريق ارسال پيام كوتاه به متقاضیان ارائه شود، افرادی كه تمايل به استفاده از خدمات پيام كوتاه دارند، با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 8500 (هشت هزارو پانصد) ريال به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.


دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتي:

به متقاضیان توصيه مي شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پيش‌نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش نويس با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان اطلاعات لازم را براساس بندهاي برنامه نرم افزاري ثبت نام وارد نمايند. راهنماي جامع نحوه تكميل فرم در برنامه نرم افزاري ثبت نام اينترنتي موجود است و متقاضیان براي كسب اطلاع بيشتر مي‌توانند به اين راهنما مراجعه نمايند.

ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت نمايند. در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك متقاضي در صورت پذيرفته شدن در آزمون، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.

یادآوری3: چنانچه متقاضی در مرحله ثبت‌نام اطلاعات اشتباه ارائه نمايد و يا در ارسال عكس خود مرتكب اشتباه شود (اعم از اينكه سهواً و يا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقي و برابر مقررات با وي رفتار خواهد شد. 

زمان برگزاری، توزيع كارت اينترنتي و محل آزمون:

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1400 (براي آن دسته از مجموعه هاي ثبت نامي كه پذيرش آنها با آزمون است) در روز جمعه مورخ 1400/5/22 برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ 1400/5/19 لغايت روز پنجشنبه مورخ 1400/5/21 با مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان نسبت به تهيه پرينت كارت و راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان حوزه امتحاني مندرج در بند 31 تقاضانامه تعيين مي‌گردد. لذا مقتضي است متقاضیان با مراجعه به دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج كد مربوط به استان و شهر تعيين شده در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمايند.


به منظور دانلود دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی

اینجا را کلیک کنید:

دانلود دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی 1400زمان انتخاب كد رشته محل هاي انتخابي:

براساس برنامه زماني، همزمان با ثبت‌نام براي شركت در آزمون، متقاضیان مجموعه ثبت‌نامي پذيرش با آزمون و پذيرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) لازم است كه با مراجعه به درگاه اطلاع رساني این سازمان و مطالعه شرايط و ضوابط هر يك از كدرشته‌هاي انتخابي، نسبت به انتخاب كد رشته محل‌هاي خود اقدام نمايند.

توصيه‌هاي‌ مهم‌:

1- متقاضیان مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمایند.

2- در انتخاب كد مجموعه ثبت نامي و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود (براي رشته پذيرش با آزمون) دقت لازم را بعمل آورند، پس از دريافت كد پيگيري 16 رقمي و پایان مهلت ‌ثبت‌نام، داوطلب برای اصلاح موارد فوق با مشکل مواجه خواهد شد.

3- توصيه‌ مي‌شود متقاضیان پس از تكميل تقاضانامه و دريافت كد پيگيري، يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري نمايند.

4- هرگونه‌ تغيير‌ در شرايط و ضوابط ثبت‌نام اين آزمون، به صورت اطلاعيه رسمي از طريق‌ درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و نشريه پيك‌‌سنجش‌ و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.

نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

باتوجه به​عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور​جلوگیری از شیوع ویروس کرونا​و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند​به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرسhttp://darkhast.sanjesh.org  مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.​

ضمناً متقاضیان درصورت لزوم ميتوانند سوال يا سوالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 نیز در ميان بگذارند.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور